Inginer Tehnic Comercial

Criterii de selectie

Cerinte:
• Studii superioare de specialitate (Electrotehnica, Electromecanica, Instalatii Electrice, Automatizari)
• Experienta in proiectare/executie instalatii medie si joasa tensiune
• Cunostinte avansate de operare PC – Autocad, Office
• Cunoasterea materialelor/ echipamentelor pentru lucrari de instalatii electrice
• Capacitatea de a citi planuri si scheme electrice.
• Abilitati de comunicare si lucru in echipa
• Orientare catre rezultate
• Atentie la detalii
• Capacitatea de a lua decizii
• Limba Engleza - nivel mediu

Descrierea jobului

Responsabilitati
• Intocmeste oferte tehnice pentru tablouri si instalatii electrice
• Dimensioneaza instalatiile in functie de solicitarile clientilor si specificatiile tehnice
• Identifica materialele si echipamentele principale care intra in componenta ofertei
• Colaboreaza in permanenta cu echipa de vanzari si ofera sprijin in procesul de ofertare
• Pastreaza legatura cu furnizorii de echipamente in vederea indentificari echipamentelor optime ce urmeaza a fi folosite

Candidatul ideal

Candidatul ideal trebuie sa fie o persoana organizata, atenta la detalii, capabila sa dezvolte solutii adecvate nevoii clientilor, proactiva si dornica de dezvoltare profesionala.

Descrierea companiei

TOTAL ELECTRIC este o companie romaneasca de prestigiu, distribuitor oficial si importator de materiale electrice necesare pentru instalatii electrice, automatizari, iluminat tehnic, rezidential, stradal, ventilatie, control industrial si medie tensiune.

Total Electric Brasov

Tip Job:

Permanent / Full time

Oras:

Brasov

Oferta:

Se ofera un salariu motivant, tichete de masa, un mediu de lucru placut bazat pe colaborare precum si oportunitatea de dezvoltare profesionala continua.